Asus’tan performans isteyen oyunculara: TUF Gaming ve ASUS Dual AMD Radeon RX 7900 GRE!

ASUS, üst düzey oyun performansı arayan oyuncular için iki yeni ekran kartı duyurdu. Bunlar sırasıyla TUF Gaming AMD Radeon RX 7900 GRE ve Asus Dual AMD Radeon RX 7900 GRE. Her iki model de AMD’nin en yeni Radeon teknolojisini kullanarak, 4K çözünürlükte bile akıcı ve ayrıntılı bir oyun deneyimi sunuyor.

Asus TUF Gaming ve Dual AMD Radeon RX 7900 GRE neler sunuyor?

TUF Gaming AMD Radeon RX 7900 GRE, maksimum soğutma ve sessiz çalışma arayan oyuncular için ideal bir seçenek. 5120 akış işlemcisi ve 256 bit bellek veri yoluna sahip 16 GB GDDR6 VRAM ile donatılan kart, en yeni oyunları en yüksek ayarlarda oynatmak için gereken güce sahip. Kartın saat hızı 2052 Mhz’de başlıyor ve hız aşırtma modunda 2391 Mhz’e kadar çıkabiliyor.

Güçlü performansına eşlik eden sağlam bir soğutma sistemiyle geliyor. Geniş soğutma bloğuna ve havalandırmalı arka plakaya sahip 2,96 yuvalık tamamen metal tasarım, ısının kartın arka kısmından uzaklaştırılmasını sağlıyor.

Üç adet 11 kanatlı Eksen Teknolojili fan, yoğun hava akışı ve yüksek statik basınç sağlayarak kartın serin kalmasını sağlıyor. Bu fanlar kart az yük altındayken tamamen kapanarak kullanıcılara tamamen sessiz bir deneyim yaşatıyor. Karttaki Dual BIOS anahtarı, kullanıcıların kendi tercihlerine göre performans ve sessizlik odaklı modlar arasında seçim yapma olanağı veriyor. Kart, iki adet 8 pimli güç bağlantısından güç alıyor.

Bu sayede kullanıcılar uyumlu güç kaynağı seçenekleri arasından geniş bir yelpazeye sahip oluyor. Örneğin, 750 W gücünde modellerden başlayan TUF Gaming Gold serisi, bu kart için harika seçenekler sunuyor. Kartta ayrıca Aura Sync uyumlu yerleşik RGB hatları bulunuyor. Bu sayede oyuncular kartın aydınlatma sistemini sistemin geri kalanıyla uyumlu hale getirebiliyorlar.

Asus Dual AMD Radeon RX 7900 GRE, daha kompakt bir tasarım arayan oyuncular için ideal. İki fanlı tasarımı ile mini-ITX ve kule tipi kasalara uyum sağlayan kart, TUF Gaming sürümüyle aynı GPU, akış işlemcisi ve VRAM’e sahip. 2013 MHz saat hızına sahip olan kart, hız aşırtma modunda 2366 Mhz’e kadar çıkabiliyor.

Kart, TUF Gaming versiyonuna benzer şekilde iki adet Eksen Teknolojili fan ile soğutuluyor. Bu fanlar yoğun oyun maratonlarında kartı serin tutarken düşük yük altında da sessiz çalışma sağlıyor. Dual BIOS anahtarı sayesinde kullanıcılar kendi özel ihtiyaçlarına bağlı olarak performansa veya gürültü seviyesine öncelik verebiliyor.

Oyuncular bu ekran kartını, nostaljiyi ve geleceği harmanlayan tasarımıyla görsel açıdan benzer olan güvenilir ve stabil Asus Prime Gold serisi güç kaynaklarıyla birlikte kullanabilir. Asus’un yeni ekran kartları, üst seviye oyun deneyimi arayan oyunculara güçlü performans, gelişmiş soğutma ve çeşitli tasarım seçenekleri sunuyor. Oyuncular, kendi ihtiyaçlarına ve tercihlerine en uygun modeli seçerek oyun dünyasının kapılarını aralayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir